Do czego służą odtłuszczacze?
Do czego służą odtłuszczacze?

Do czego służą odtłuszczacze?

Usuwanie tłustych osadów i zabrudzeń z różnych powierzchni to problem, z którym boryka się wiele osób. Specjalne preparaty do czyszczenia są wykorzystywane w branży przemysłowej, mechanicznej i na co dzień w prywatnych domach. Do czego służą, dlaczego są także ważne i jakie ich rodzaje można znaleźć na rynku? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części wpisu – sprawdź już teraz!

Po co stosuje się odtłuszczacze?

Malowanie, naklejanie, smarowanie – to tylko przykłady czynności, przed których wykonaniem należy dokładnie wyczyścić obrabianą powierzchnię. Zastosowanie cieczy z kranu z detergentem nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Tą metodą nie powinno się czyścić na przykład elementów metalowych. Woda nie tylko długo schnie, ale przede wszystkim sprzyja powstawaniu korozji.

Nowoczesne preparaty odtłuszczające usuwają trudne zanieczyszczenia i doskonale myją. Powierzchnia zawsze pozostaje sucha i gotowa do wykonywania na niej różnych prac. Pomalowanie źle umytej ściany skończy się odpadaniem farby. Nieprawidłowo oczyszczony wał napędowy po smarowaniu może szybko się zatrzeć. Naklejka na pewno nie utrzyma się długo na zatłuszczonej powierzchni.

Oczywiście zastosowań dla tych preparatów jest dużo więcej. Odtłuszczacze wykorzystuje się między innymi w elektronice. Tłuste naloty przyciągają do siebie brud i mogą powodować nagrzewanie się komponentów do wysokich temperatur.

Odtłuszczacze w mechanice i przemyśle

Zaczniemy od miejsca, w którym produkty te odgrywają szczególnie istotną rolę. Każda maszyna, niezależnie od jej rodzaju, wymaga odpowiedniego smarowania. Przy jego braku elementy współpracujące ze sobą szybko uległyby uszkodzeniu i zatarciu. Musisz jednak zdawać sobie sprawę z tego, że smar powinien być idealnie czysty. Jeśli komponenty maszyn są narażone na działanie czynników zewnętrznych, mogą dostawać się do nich zanieczyszczenia.

To między innymi z tego powodu trzeba regularnie konserwować urządzenia. W trakcie tych prac usuwa się stare smary i oleje, zastępując je świeżymi. Przed ich aplikacją trzeba dobrze wyczyścić powierzchnię, gdzie zastosowanie znajdują odtłuszczacze. Wiele z nich ma skład oparty na alkoholu. Element po umyciu jest idealnie czysty i gotowy do przyjęcia nowego smaru. Co ważne, preparaty te mają również zdolność do wypierania wody, a więc skutecznie osuszają powierzchnię.
Specjalistyczne preparaty do odtłuszczania stosuje się między innymi do konserwacji:

  • maszyn przemysłowych, budowlanych itp.,
  • części samochodowych,
  • elementów układów hamulcowych,
  • rowerów, skuterów i motocykli.

Preparaty do odtłuszczania przeznaczone do użytku domowego

Każda gospodyni domowa wie, jak uporczywe potrafią być zabrudzenia m.in. na kuchenkach, patelniach czy talerzach. Rynek oferuje jednak wiele preparatów rozpuszczających tłuszcz i ułatwiających jego usuwanie. Oczywiście nie mogą one zawierać żadnych groźnych dla zdrowia składników.
Popularnie wykorzystywanym w wielu domach odtłuszczaczem jest również specjalna pasta do mycia rąk. W warsztacie majsterkowicza powinny znaleźć się chusteczki czyszczące o uniwersalnym zastosowaniu. Przykładem mogą być te oznaczone symbolem HC 100. Znajdują się w ofercie naszego sklepu internetowego Wekem.pl.

W warunkach domowych można wykorzystać także środki przeznaczone do czyszczenia kokpitów samochodowych. Doskonale odtłuszczają powierzchnię, usuwają z niej wilgoć i pozostawiają ją gładką i estetycznie błyszczącą.

Korzystaj z wysokiej jakości odtłuszczaczy

Chcąc skutecznie usunąć tłuste zanieczyszczenia, należy wybierać specjalistyczne i odpowiednie dla danej powierzchni preparaty. Ważne jest również to, aby ich skład był bezpieczny dla zdrowia i spełniał określone normy. Jeśli szukasz sprawdzonych produktów w przystępnych cenach, zajrzyj już teraz do naszego sklepu Wekem.pl. Przygotowaliśmy szeroki asortyment profesjonalnych odtłuszczaczy o różnym zastosowaniu. Gwarantujemy najwyższą jakość i sprawną dostawę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl