Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Aktywatory kleju 

WEKEM jest producentem, który specjalizuje się w środkach używanych do tworzenia stabilnych spoin. Są to kleje, a także specyfiki stosowane w celu podkreślenia właściwości poszczególnych produktów lub umożliwienia ich bezproblemowego nałożenia na konkretną powierzchnię. Należy zauważyć, że oferta marki WEKEM jest stale uaktualniana o nowe, ciekawe pozycje, dlatego warto być na bieżąco. W tym momencie, w katalogu produktów znajdują się takie artykuły, jak aktywator, grunt w płynie do kleju, czy klej kauczukowy w sprayu.

Aktywator do kleju cyjanoakrylowego

Aktywator do kleju cyjanoakrylowego WK-9 jest produktem, który może być używany jako preparat pomocniczy w formie aerozolu. Cyjanoakrylowy akcelerator może być stosowany do łączenia powierzchni przed klejem, aby utworzyć prawie natychmiastowe połączenie. Produkty te są również przydatne do utwardzania specyfików typu superlgue, które mogą być wyciśnięte z dwóch substratów, gdy są one umieszczone razem.

Do czego może być stosowany aktywator do kleju cyjanoakrylowego?

Istnieje wiele zastosowań aktywatorów, ale najbardziej powszechnym, i oczywistym zastosowaniem, jest przyspieszenie czasu utwardzania klejów. Ponadto, aktywatory mogą prowadzić do silniejszego końcowego połączenia, zwłaszcza w suchym otoczeniu i między trudnymi substratami, które zawierają dużo oleju lub kwasu.

Klej cyjanoakrylowy wykorzystuje wilgoć w powietrzu do utwardzania. Jest to wysoce reaktywny klej, po rozpoczęciu utwardzania tworzy trwałe połączenie z podłożem. Akcelerator pomaga zapewnić wilgoć, aby przyspieszyć proces utwardzania. Artykułem o takiej specyfice, który znajduje się w ofercie WEKEM, jest WK-9. Specyfik jest dostępny w formie sprayu.

Grunt w płynie do kleju od WEKEM – jaka jest jego specyfika?

Grunty w płynie mają na celu zachowanie powierzchni materiału, który ma być łączony w późniejszym etapie, zapewniając w ten sposób większą elastyczność w procesie produkcyjnym. Ogólnie rzecz biorąc, podkłady klejowe mogą być uważane za silnie rozcieńczony klej, często połączony ze środkiem łączącym, takim jak silan. Ich główną funkcją jest łatwe zwilżanie świeżo przygotowanej powierzchni, a po wyschnięciu lub utwardzeniu, stabilizacja tejże powierzchni do czasu nałożenia kleju.

W przypadku klejenia strukturalnego większość podkładów jest na bazie epoksydów, dostępnych w postaci płynnej i natryskiwanych na powierzchnię jako warstwa o grubości około 4-10 mm. Dostępne są zarówno podkłady jednoskładnikowe, jak i systemy dwuskładnikowe. Jednoskładnikowe środki gruntujące muszą być utwardzane w podwyższonej temperaturze, albo utwardzane wstępnie, albo współtworzone z klejem utwardzanym w podwyższonej temperaturze. Podkłady dwuskładnikowe muszą być mieszane przed aplikacją. W ofercie marki WEKEM znajduje się primer WK-7 w postaci płynu. Ponadto grunt WK-7 służy również zmianie polaryzacji podłoża.

Klej kauczukowy w sprayu od marki WEKEM – czym się charakteryzuje?

Klej w sprayu jest środkiem nakładanym na powierzchnię z pojemnika pod ciśnieniem. Klej jest kierowany jako mgła, łatwo tworząc spójną warstwę. Istnieje wiele rodzajów klejów w sprayu do wszystkich rodzajów potrzeb. W ofercie marki WEKEM znajduje się preparat o nazwie WS-79, który cechuje się wysoką jakością. Wytworzono go na bazie styrenu i butadienu. Szybko i niezawodnie przykleja papier, tekturę, piankę, kilka rodzajów plastiku, gumę, skórę, tekstylia, metal, szkło, drewno itd. Posiada specjalną dyszę do regulacji mocy natrysku i jego strumienia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl