Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Kleje anaerobowe

Chcąc wykonać dobre połączenia, nie można iść na kompromisy. Ze względu na ważną rolę, jaką pełnią w układach mechanicznych gwinty, czy łożyska, odpowiedzialność przy wykonywaniu połączeń jest niezwykle duża. Szukając najlepszych produktów – klejów anaerobowych, warto wybrać ofertę marki WEKEM. Producent jest znany z wytwarzania specyfików o najwyższej jakości. Na szczęście, idzie to także w parze z atrakcyjnymi cenami. Kleje anaerobowe można nabyć w pojemnikach o różnej pojemności, co sprawia, że znalezienie odpowiedniego produktu jest niezwykle łatwe.

Czym charakteryzuje się klej anaerobowy?

Termin „anaerobic” można przetłumaczyć jako „bez powietrza". W rzeczywistości to właśnie zawartość tlenu w powietrzu jest odpowiedzialna za szczególne właściwości, jakie ma klej anaerobowy. Specyfiki utwardzają się poprzez polimeryzację rodnikową. Oznacza to, że za reakcję odpowiedzialne są rodniki. To atomy, którym brakuje elektronu w zewnętrznej powłoce. Zastępują ten elektron tam, gdzie go znajdą. Natomiast tlen zapobiega utwardzaniu się beztlenowych klejów jednoskładnikowych. Dlatego klej anaerobowy musi być cały czas w kontakcie z tlenem, aby zapobiec jego twardnieniu. Z tego powodu butelki z tworzywa sztucznego przepuszczające powietrze są w przypadku klejów anaerobowych przepłukiwane tlenem i napełniane tylko do połowy.

Gdzie można stosować klej anaerobowy?

Klej anaerobowy utwardza się do duromerów w nieobecności powietrza. Tym samym klej anaerobowy może wytrzymać temperaturę od -60 do 230°C. Utwardzone kleje są jednak kruche. Dlatego też nie nadają się one do połączeń, które muszą pozostać elastyczne.

Najczęściej klej anaerobowy jest stosowany do zabezpieczania śrub, jednak specyfiki tego typu odgrywają również ważną rolę podczas montażu silników i przekładni biegów. Oprócz funkcji łączenia wymagana jest tu również funkcja uszczelniania. W silnikach elektrycznych kleje anaerobowe łączą obrotowo symetryczne części, takie jak wał i piasta. Są to przykładowe zastosowania, do jakich klej anaerobowy może zostać wykorzystany.

Klej anaerobowe z oferty marki WEKEM

Każdy klej anaerobowy z serwisu tech-progres.pl jest niezwykle trwały i wydajny. Specyfiki dostępne w ofercie są odporne na rdzę, a także inne, niebezpieczne dla łączeń czynniki chemiczne i biologiczne. Warto zauważyć, że wszystkie kleje anaerobowe z oferty WEKEM są objęte atrakcyjną ceną.

Jednym z artykułów, na który warto zwrócić uwagę, jest klej anaerobowy WEKEM WK-22-22. To jednoskładnikowy, anaerobowy środek, który może być wykorzystywany, chociażby do zabezpieczenia gwintów średniej wielkości przed samoczynnym luzowaniem się, odkręcaniem, przeciekami i korozją. WEKEM WK-22-22 jest odporny na gaz, powietrze, wodę, oleje, zasady, a także wiele innych substancji chemicznych. Całość uzupełnia niemal zerowa podatność na drgania i wibracje. Sprawia to, że specyfik może być również stosowany tam, gdzie występują niewielkie obciążenia mechaniczne gwintu.

Innym klejem anaerobowym, na który warto zwrócić uwagę, przeglądając ofertę WEKEM, jest WK-22-41. Można go używać do zabezpieczania niedużych gwintów przed samoczynnym luzowaniem się, a także przed przeciekami i korozją.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl