Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Kleje konstrukcyjne polimerowe 

Kleje konstrukcyjne są cenione głównie za wielozadaniowość, szybkość działania, łatwość użycia, a także trwałość. Są to cechy pożądane przez wszystkich klientów, którzy chcą zamówić dobre preparaty do łączenia elementów. W ofercie marki WEKEM można znaleźć kleje konstrukcyjne polimerowe w opakowaniach o różnej pojemności. Dzięki temu znalezienie właściwego produktu jest niezwykle proste. Całość uzupełnia atrakcyjna cena klejów konstrukcyjnych.

Kleje konstrukcyjne polimerowe – czym się charakteryzują?

Związki chemiczne w kleju syntetycznym są wyodrębniane w wyniku reakcji chemicznych. Podstawowy składnik kleju syntetycznego, octan winylu, powstaje w wyniku reakcji chemicznej acetylenu i kwasu octowego. W obecności katalizatora masa cząsteczkowa wzrośnie, tworząc polimer. Podobny proces chemiczny jest wykorzystywany do tworzenia farby winylowej.

Polimer, zwany polioctanem winylu, może być mieszany z emulsją w celu utworzenia kleju o odpowiedniej konsystencji. Kleje PVA muszą mieć dodatki zapobiegające ich natychmiastowemu wysychaniu, aby mogły zachować stabilność na półce.

Gdzie można stosować kleje konstrukcyjne polimerowe?

Kleje polimerowe mają większą wytrzymałość na rozciąganie i ścinanie w porównaniu do innych środków z tej samej dziedziny. Kleje konstrukcyjne tego typu mają lepsze właściwości i dzięki temu spełniają wysokie wymagania klientów działających w sektorze budowlanym lub szukającym odpowiednich specyfików do przeprowadzenia remontu. Kleje konstrukcyjne przywierają do większości podłoży bez konieczności stosowania podkładu i dlatego nie muszą być już wcześniej nakładane, co mogłoby być czasochłonne. Kleje konstrukcyjne mogą być również stosowane na trudnych podłożach dzięki podkładowi.

Nazywane są również klejami montażowymi. Charakteryzują się bardzo szybkim czasem reakcji, oprócz tego cechują się odpornością na warunki atmosferyczne – dlatego znakomicie nadają się do zastosowań w branży budowlanej, na przykład do klejenia drewna. Warto zauważyć, że kleje konstrukcyjne mogą być również używane do okien i schodów.

Kleje konstrukcyjne z oferty marki WEKEM – na co mogą zdecydować się klienci?

Przeglądając bogatą ofertę marki WEKEM, można w niej znaleźć produkty o wysokiej jakości w atrakcyjnej cenie. Jednymi z takich artykułów, są kleje konstrukcyjne WK120 Multiflex. Cechują się dużą wytrzymałością – można je także stosować w uniwersalny sposób. Dzięki nim wykonywanie łączeń jest możliwe zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Z tego powodu kleje konstrukcyjne WK120 Multiflex idealnie nadają się do używania w rzemiośle oraz przemyśle. WK 120 Multiflex działa w temperaturach od -40 ° C do +90 ° C, wstępne utwardzanie następuje w około 10 minut, a twardość specyfiku w skali Shore wynosi 60.

Drugim rodzajem są kleje konstrukcyjne polimerowe multiflex białe WK 121. Zaliczają się do grupy jednoskładnikowych, polimerowych klejów konstrukcyjnych i jednocześnie pełnią funkcję uszczelniacza. Cechą specjalną WK 121 jest to, że mogą być stosowane nawet w wymagających warunkach, na przykład tam, gdzie jest duża wilgotność. Dzięki temu kleje konstrukcyjne WK 121 znakomicie się sprawdzą podczas wykonywania prac budowlanych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl