Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Kleje epoksydowe – popularne spoiwa dwukomponentowe

Kleje epoksydowe to specyfik dwuskładnikowy, który powstaje po zmieszaniu żywicy epoksydowej i utwardzacza. Obie substancje przechowywane są w różnych pojemnikach i miesza się je ze sobą dopiero wtedy, gdy klej jest gotowy do sklejenia – można to zrobić na przykład za pomocą podwójnej strzykawki. Proporcje mieszania powinny wynosić 1:1, w przeciwnym razie żywica nie będzie się łączyć.

Po wymieszaniu obu składników rozpoczyna się czas przydatności do użytku. Jest to czas, w którym klejone elementy mogą być jeszcze przesuwane i zmieniane. W zależności od użytego kleju czas przydatności może wynosić od kilku minut do kilku godzin. Po upływie czasu przydatności klej potrzebuje kilku godzin, aby osiągnąć maksymalną wytrzymałość. Klej dwuskładnikowe epoksydowe o tej charakterystyce można znaleźć w ofercie marki WEKEM. Dostępne są także żywice epoksydowe.

Kleje dwuskładnikowe epoksydowe z oferty marki WEKEM

W ofercie marki WEKEM znajduje się wiele odmian spoiw dwukomponentowych epoksydowych. Jednym z nich jest WK-5. To klej epoksydowy błyskawiczny, który idealnie nadaje się do wykonywania połączeń o wysokim stopniu wytrzymałości. Można go używać do scalania elementów z materiałów metalowych, ceramicznych i drewnianych. Po naniesieniu ich na powierzchnię danego elementu tworzą idealnie bezbarwną spoinę. Ich zakres pracy to od -40°C do+80°C

Kleje dwuskładnikowe metaakrylowe i poliuretanowe

Kleje metaakrylowe są wykonane z żywicy i utwardzacza, funkcjonują także pod nazwą „MMA”. Zawierają nieraz gumę i dodatkowe środki wzmacniające. Utwardzają się szybko w temperaturze pokojowej i mają pełną siłę wiązania wkrótce po nałożeniu. Klej jest odporny na ścinanie, zdzieranie i naprężenia udarowe. Kleje dwuskładnikowe tej kategorii działają poprzez tworzenie egzotermicznej reakcji polimeryzacji. Są w stanie tworzyć połączenia między różnymi materiałami o różnej elastyczności, takich jak metal i tworzywa sztuczne. W ofercie marki WEKEM, Kleje dwuskładnikowe metaakrylowe, na które warto zwrócić uwagę, to m.in. produkt sygnowany kodem WS 364.

Kleje poliuretanowe mają zazwyczaj brązowy kolor lub są bezbarwne. Pigmenty takie jak zielony i czerwony mogą być dodawane dla tych, którzy używają go w zastosowaniach takich jak natryskiwanie, gdzie ważne jest, aby był widoczny na obszarze aplikacji.

Produktem z oferty marki WEKEM, na który warto zwrócić uwagę, jest WK-55. Jest to specyfik dwuskładnikowy, który działa szybko – utwardzenie pojawia się w odstępie od 3 do 5 minut. Po około 20-30 minutach, możliwa jest obróbka końcowa – szlifowanie, wiercenie lub gwintowanie. Klej działa w temperaturach od -36°C do +100°C. Podobnie jak pozostałe artykuły z katalogu produktów marki WEKEM, można go nabyć w atrakcyjnej cenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl