Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Lakiery termiczne

Dbanie o silnik, a także inne części samochodu bądź innego pojazdu, jest niezwykle ważne dla utrzymania poszczególnych komponentów, a także układów w najwyższej sprawności technicznej. Jednym z preparatów używanych w tym celu jest lakier termiczny. Lakiery termiczne skutecznie chronią części silnika przed wysokimi temperaturami, a także uszkodzeniami. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą w serwisie sklep.wekem.pl.

Lakiery termiczne – skuteczna ochrona przed wysokimi temperaturami 

Jak działa lakier termiczny? Części wielu maszyn nieustannie są w ruchu. Komponenty te pracują, ocierając się o siebie. W efekcie siła tarcia podnosi temperaturę tych części. Oczywiście tarcie da się zredukować różnorakimi smarami czy olejami, jednak nigdy nie zmniejszymy go na tyle, aby wyeliminować wzrost temperatury. Warto wziąć tu pod uwagę samochody, które dodatkowo spalają w swoich silnikach paliwo, co również wpływa na wzrost temperatury poszczególnych części. Warto więc chronić urządzenia mechaniczne, a w szczególności samochody czy inne pojazdy przed zgubnym wpływem wysokich temperatur. Do tego właśnie służą lakiery termiczne. Pokrywając nimi narażone na wysokie temperatury powierzchnie, znacząco wydłuża się ich żywotność.

 

Lakiery termiczne zwykle mają określony kolor i są dostępne w sprayu. Najczęściej są to neutralne barwy: srebrna lub czarna. Warto zauważyć, że nie musimy stosować ich tylko w przypadku samochodów czy motocykli. Nagrzewanie się różnorodnych maszyn przemysłowych to codzienność. Warto pomyśleć o elementach, które najczęściej wystawione są na działanie wysokich temperatur. Lepiej zapobiegać, niż martwić się koniecznością wymiany lub kosztownej naprawy już po uszkodzeniu. Im bardziej dbamy o urządzenie, tym większa będzie jego żywotność. Dlatego lakier termiczny jest tak ważnym produktem w przydomowych garażach, warsztatach samochodowych czy zakładach przemysłowych.

Dla zwiększonej ochrony silnika warto zastosować lakier termiczny

W ofercie serwisu tech-progres.pl znajduje się lakier termiczny WS 520. To wyjątkowy produkt o niepowtarzalnym składzie, który zapewni optymalną ochronę elementom narażonym na wysokie temperatury. Zasada działania jest prosta. Najpierw trzeba upewnić się, że powierzchnia, na którą chcemy nałożyć lakier termiczny, jest czysta i sucha. Zapewnia to najlepszą przyczepność i aplikację preparatu. Puszka lakieru również powinna mieć temperaturę pokojową. Pojemnik z lakierem termicznym należy energicznie wstrząsnąć przez około dwie minuty, a potem spryskać narażoną na wysokie temperatury powierzchnię z odległości 25-30 cm. Zasada działania większości lakierów termicznych jest podobna. Warto jednak zawsze zapoznać się z instrukcją na opakowaniu.

 

Lakier termiczny marki WEKEM sprawdzi się idealnie, kiedy pojawi się przed Państwem potrzeba pomalowania powierzchni regularnie wystawianej na skrajne warunki termiczne. Thermolack WS 250 można stosować zarówno w samochodach, motocyklach, silnikach spalinowych, urządzeniach elektrycznych, jak i wszelkiego rodzaju maszynach przemysłowych. Tego lakieru termicznego nie zastąpi żaden inny środek odporny na wysokie temperatury. Niezastąpiony w przydomowych garażach, zakładach przemysłowych, warsztatach samochodowych, a także fabrykach produkujących maszyny i urządzenia pneumatyczne. Mnogość zastosowań czyni z lakieru termicznego WS 520 optymalny wybór.

Wyjątkowe lakiery termiczne marki WEKEM. Gwarancja zadowolenia każdego klienta

Lakiery termiczne marki WEKEM występują w dwóch odmianach. WS 520 ma kolor czarny, z kolei WS 521 to srebrny preparat. Obydwa dostępne są w serwisie sklep.wekem.pl w puszkach o pojemności 400 ml. Poza tym są to środki o podobnych parametrach i jakości. Każdy lakier termiczny marki WEKEM pełną wytrzymałość osiąga w temperaturze 300°C, a jego granicą odpornościową jest 600°C. Tak wysokie wartości robią duże wrażenie, zwłaszcza jeśli połączymy je z długością utrzymania się na danej powierzchni. Lakiery termiczne z serii WS są wyjątkowo odporne na złuszczające działanie słońca czy wilgoć. Po wyschnięciu są w stanie utrzymać się na danej powierzchni przez bardzo długi czas. Wystarczy jedno pryśnięcie raz na jakiś czas w odpowiednich warunkach, aby uchronić swój sprzęt przed przegrzaniem. Lakier termiczny marki WEKEM to gwarancja najlepszej jakości, unikalnego składu, a także atrakcyjna cena, dzięki której nasze preparaty mogą służyć zarówno firmom, jak i klientom indywidualnym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl