Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Oleje silikonowe

Oleje silikonowe to produkty o wielowymiarowym działaniu. Regularne stosowanie tego typu specyfików pomaga utrzymać różnorodne maszyny czy ich komponenty w znakomitej kondycji przez długie lata. Produkty marki WEKEM gwarantują najlepszą jakość oraz komfort użytkowania. Zapraszamy Państwa do sprawdzenia oferty olejów silikonowych w serwisie sklep.wekem.pl.

Hydrofobowe i konserwujące – najlepsze oleje silikonowe tylko w serwisie tech-progres.pl

Czym są oleje silikonowe, zwane też smarami silikonowymi? W skrócie określamy je jako środki penetrująco-smarujące. Głównymi składnikami tego typu preparatów są silikony organiczne. To bardzo istotne, ponieważ duża zawartość tych substancji czyni olej silikonowy środkiem hydrofobowym, a więc wypierającym wodę. Smary bez silikonu organicznego nie mają takich właściwości. Zasada działania oleju silikonowego jest bardzo prosta – po zaaplikowaniu go na daną powierzchnię, płynny nośnik, w którym silikon jest rozpuszczony, odparowuje. Z kolei sama substancja organiczna wytrąca się, tworząc cienką warstwę smaru. Ta warstwa ochronna jest odporna na wilgoć i zmniejsza spowalniające ruchy siły tarcia. Dzięki temu ruchome elementy działają sprawniej i bardziej płynnie, a także konserwują się pod cienką warstwą silikonu organicznego.

 

Oleju silikonowego można użyć na trzech typach powierzchni – gumie, drewnie i metalu. Co ciekawe na każdym z nich działanie smaru będzie nieco inne. Warstwa silikonu ochroni gumę przed parceniem i pękaniem. Z kolei na drewnie i metalu, stworzy warstwę hydrofobową, która uchroni deski przed zgubnym wpływem wilgoci, a metal przed rdzewieniem. Oleje silikonowe świetnie nadadzą się również do elementów ruchomych. Zawiasy, łańcuchy, bieżnie – wszystkie te elementy pokryte organiczną warstwą, tracą sporo swojej siły tarcia. To właśnie ta siła sprawia, że przedmioty poruszają się wobec siebie mniej płynnie albo wydają przy tym nieprzyjemne dźwięki. Zastosowanie oleju silikonowego powinno zniwelować ten problem. To właśnie te oraz wiele innych właściwości sprawiają, że smary silikonowe są niezmiennie wyjątkowo popularnymi środkami, stosowanymi w wielu dziedzinach przemysłu i usług.

Oleje silikonowe to preparaty o uniwersalnych właściwościach

WS 74 to wyjątkowej jakości olej silikonowy marki WEKEM, który jest dostępny w różnych wariantach. Przygotowaliśmy dla Państwa zarówno silikon w sprayu o pojemności 400 ml, jak i ten sam preparat w kanistrach o pojemności 5 litrów i 10 litrów. WS 74 pozbawiony jest tłuszczów i rozpuszczalników, ma znakomite właściwości ochronne, poślizgowe oraz izolacyjne dla metalu, gumy, drewna, tworzyw sztucznych i wielu innych tworzyw. Nasz olej silikonowy tworzy specjalną warstwę smaru, która nie twardnieje, chroni powierzchnie i zmniejsza tarcie. Środek chroni gumę przed wysychaniem, zamarzaniem czy zlepianiem się. Dzięki temu dowolna powierzchnia jest doskonale chroniona przed zgubnymi wpływami warunków atmosferycznych.

 

Oleje silikonowe marki WEKEM chronią przed wilgocią, a tym samym przed korozją. Jak wiadomo rdza to największy wróg metalu, warto więc chronić elementy maszyn czy wszelkie inne metalowe powierzchnie przed jej powstawaniem. Oprócz wilgoci warstwa smaru organicznego ogranicza też proces utleniania. Receptura tego oleju silikonowego to połączenie wysokiej jakości silikonów organicznych, testowanych w wyjątkowo ekstremalnych warunkach – bezpieczne i nietoksyczne. Substancja wytrzymuje temperatury aż do 200°C, jest też odporna na warunki atmosferyczne. Charakterystyczny bezbarwny środek to idealny preparat do ochrony i konserwacji wielu powierzchni i elementów. Warto mieć olej silikonowy na wyposażeniu swojego przydomowego warsztatu czy zakładu przemysłowego.

Olej silikonowy marki WEKEM to gwarancja komfortowej pracy

WS 74 to produkt przeznaczony do rozpylania. Olej silikonowy powinien znaleźć się w puszcze lub innym pojemniku, z którego tego typu aplikacja jest możliwa. Dobrym przykładem może być opryskiwacz ciśnieniowy WS 7/8/10 marki WEKEM. Powierzchnie należy wcześniej dokładnie wyczyścić, odtłuścić i wysuszyć. Produkt rozpylamy na daną nawierzchnię z odległości około 20-30 cm. Oleje silikonowe charakteryzują się tym, że im bardziej oddalimy wylot spryskiwacza od powierzchni, tym warstwa ochronna będzie drobniejsza, ale też bardziej równomiernie rozłożona. Warto dopasować sposób natrysku do naszych potrzeb i możliwości. Wyposażenie się w odpowiedni opryskiwacz ciśnieniowy również jest dobrym pomysłem. W tym celu warto przejrzeć ofertę serwisu sklep.wekem.pl, gdzie znajdą Państwo opryskiwacze ręczne oraz pompki do zmywaczy i innych substancji o różnych właściwościach i pojemnościach.

Najlepsze oleje silikonowe tylko w WEKEM 

Silikon ma bardzo specyficzne właściwości, takie jak elastyczność oraz brak tendencji do twardnienia. Dlatego właśnie warstwa ochronna utworzona za pomocą oleju silikonowego jest tak dobra do obrony przed wilgocią, korozją i tym podobnymi czynnikami. Silikon po wytrąceniu się na powierzchni sprawia, że staje się ona śliska i hydrofobowa. Co ważne sam smar ma bardzo suchą strukturę, a więc nie rozmazuje się i nie brudzi. Te i wiele innych właściwości sprawiają, że oleje silikonowe są tak chętnie używane w wielu branżach, zarówno przez mechaników, monterów, przemysłowców, jak i hydraulików. Zachęcamy Państwa również do zapoznania się z naszym środkiem WS 74, który można zakupić w atrakcyjnej cenie w serwisie sklep.wekem.pl. Olej silikonowy to zdecydowanie rzecz, którą warto mieć na wyposażeniu zarówno swojego przydomowego warsztatu, jak i zakładu samochodowego, przemysłowego czy fabryki produkującej armaturę pneumatyczną.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl