Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Pasty ceramiczne

Pasta ceramiczna jest smarem o bardzo szerokim zastosowaniu. Nie może jej zabraknąć w żadnym profesjonalnym warsztacie samochodowym. Do czego używa się smaru na bazie ceramiki? Pasta ceramiczna ma właściwości termoodporne, dlatego można wykorzystywać ją w wielu różnych sytuacjach. Jest niezastąpiona przy remoncie samochodów, motocykli i innych pojazdów, ale jej miejsce jest nie tylko w warsztacie. Pasta składa się z różnych składników organicznych, wysokocząsteczkowych, a przede wszystkim ceramicznych. Ważnym aspektem jest to, że nie zawiera ona metali. Kompozycja składu pasty pozwala na stosowanie jej jako smar wysokotemperaturowy i wysokociśnieniowy. Pastę ceramiczną stosuje się na przykład w inżynierii mechanicznej, gdzie wykorzystuje się ją do usprawniania działania prowadnic, kół zębatych czy też przegubów. Smary ceramiczne pozwalają na łatwiejszy montaż i demontaż różnych elementów mechanizmów, dzięki nim utrzymuje się prawidłowy obrót części. Pasty ceramiczne z naszej oferty są wyjątkowo wytrzymałe nie tylko na wysokie temperatury, ale także na bardzo duże ciśnienie.

Pasta ceramiczna wykorzystanie

Zastosowanie past ceramicznych jest bardzo różnorodne, dlatego są tak przydatne i uniwersalne. Pasty ceramiczne zapobiegają zapiekaniu się elementów mechanizmów. Pasta ceramiczna zastosowana w połączeniach podzespołów, takich jak: kołnierze, złącza śrubowe czy powierzchnie ślizgowe pozwala na łatwy ich montaż lub rozdzielanie. Pasty ceramiczne dostępne w naszym sklepie skutecznie zapobiegają zapiekaniu się, ale także blokowaniu metalowych podzespołów. Można wykorzystać je do smarowania elementów ze stali szlachetnej, cynku, aluminium i miedzi. Produkt jest nie tylko doskonałym smarem, ale także zabezpiecza i chroni połączenia przed korozją i zużywaniem się. Zabezpieczenie elementów pastą ceramiczną przedłuża żywotność konstrukcji. Ten produkt to zapewnienie lekkiej pracy podzespołów i delikatnego przesuwania się nawet po długotrwałym wpływie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Zakres jego działania obejmuje bardzo skrajne temperatury, bo aż od -40 aż do +1400 stopni Celsjusza.

Sposób użycia pasty ceramicznej?

Wysokowydajna i łatwa w aplikowaniu pasta ceramiczna jest produktem prostym w użyciu, jednak należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Smarowanie elementów mechanizmów i konstrukcji, które pracują w wysokich temperaturach, wymaga odpowiednich rozwiązań i przygotowania. Pierwszym krokiem jest dokładne wyczyszczenie i wysuszenie powierzchni części metalowej ze wszystkich zbędnych pozostałości, takich jak: resztki farby, poprzednio nałożone smary czy tlenki. Po precyzyjnym oczyszczeniu elementu, na suchą powierzchnię, należy nałożyć cienką warstwę pasty ceramicznej. Ten krok można wykonać, pomagając sobie pędzelkiem lub ściereczką, w taki sposób, żeby rozprowadzić smar równomiernie i dokładnie. Koniecznie trzeba pamiętać o tym, by pokrywany pastą element był czysty. Pasty ceramicznej nie należy mieszać z innymi smarami, gdyż może to negatywnie wpłynąć na jej działanie. Pasta ceramiczna jest świetnym zabezpieczeniem konstrukcji, która może ulegać uszkodzeniom podczas tarć czy drgań. Pasty ceramiczne są niezastąpione w ochronie przed zapiekaniem i uszkodzeniami elementów metalowych.

Różnorodne zastosowania pasty ceramicznej

Pasta ceramiczna jest odporna na wysokie temperatury i pomaga zabezpieczyć elementy konstrukcyjne, ale to nie wszystkie zalety tego wydajnego smaru. Doskonale sprawdzi się, jako wsparcie dla rowerzystów, którzy potrzebują nasmarować suport. Pasta ceramiczna zapobiega powstawaniu korozji galwanicznej, dlatego jest niezastąpiona tam, gdzie nie sprawdzi się smar miedziany. Ta niepożądana reakcja chemiczna zachodzi w kontakcie miedzi z aluminium. Z tego powodu smar ceramiczny będzie odpowiedni, gdy trzeba nasmarować szpilki mocowania kolektora wydechowego w głowicy, czy też otwór piasty, który centruje alufelgę. Bardzo dobrej jakości pasty ceramiczne dostępne w ofercie naszego sklepu są wolne od metali i odporne na wysokie temperatury. Pasta ceramiczna zastosowanie jest bardzo szerokie. To produkt, który sprawdza się w warsztatach, na halach produkcyjnych, ale także w rękach każdego, kto potrzebuje sprawnego działania mechanizmów, na przykład w garażu. Pasta ceramiczna redukuje tarcie, chroni przed zgubnymi wpływami wilgoci, a także innymi agresywnymi czynnikami. W swojej ofercie posiadamy pasty, które można aplikować w różny sposób, jest to produkt najwyższej jakości i wyróżniający się na tle innych smarów tego typu.do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl