Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Smary aluminiowe

Smar aluminiowy jest wielofunkcyjnym, wielozadaniowym środkiem smarnym szeroko stosowanym m.in. w przemyśle motoryzacyjnym. Jest on powszechnie stosowany do smarowania mechanizmów takich jak na przykład łożyska kół. Smar aluminiowy jest w stanie wytrzymać bardzo wysokie temperatury związane z tarciem i pozostaje na swoim miejscu przy minimalnym wycieku. Inne smary mogłyby zawieść w tym scenariuszu – w środowisku wysokich temperatur. Jest on również stosowany do smarowania innych komponentów łożysk, kół, przyczep i zaczepów.

Smar aluminiowy od marki WEKEM – czym się charakteryzuje?

Smar aluminiowy jest substancją o długiej żywotności, odporną na wysoką temperaturę i działanie wody. Z tego powodu idealnie nadaje się do stosowania, na przykład redukowaniu obciążeń łożysk ślizgowych. Smary aluminiowe dobrze się sprawdzają zarówno w warunkach wysokich obciążeń, jak i w ekstremalnych warunkach wodnych – bardzo dobrze utrzymują się na miejscu przy minimalnych wyciekach. Całość uzupełnia fakt, że są odporne na bardzo wysokie temperatury – ponad 240°C – powszechnie występujące w przemyśle, czy w trakcie działania urządzeń mechanicznych. Najlepsze smary aluminiowe można znaleźć w ofercie marki WEKEM.

Do czego stosowany jest smar aluminiowy?

Smary aluminiowe są powszechnie stosowane m.in. jako środek smarny w łożyskach kół w układach hamulców tarczowych. Jest to dobry wybór do ruchomych elementów, ponieważ lepiej niż inne rodzaje smarów wytrzymuje wysokie temperatury. Bardzo dobrze utrzymuje się na miejscu i wykazuje bardzo niski wyciek po zastosowaniu – smary aluminiowe nie przemieszczają się.

Z tego powodu smary aluminiowe są popularnym wyborem do smarowania części maszyn w przemyśle produkcyjnym. Ze względu na swoje właściwości wodoodporne są także doskonałym wyborem, gdy ma nastąpić kontakt z wodą. Jest on również często stosowany w produkcji spożywczej.

Ponadto smary aluminiowe z oferty marki WEKEM mogą być dobrym wyborem do smarowania łożysk kół przyczep i zaczepów. Dodatkowo ich wodoodporność sprawia, że są bardzo dobrym wyborem do stosowania na zaczepach przyczep do łodzi.

Oprócz tego smary aluminiowe mogą być stosowane w rolnictwie i budownictwie. Używa się ich do ogólnego przeznaczenia oraz jako smar stricte do łożysk. Dobrze sprawdza się w ochronie sprzętu przed rdzą i zapewnia niezawodne, długotrwałe smarowanie.

Całość uzupełnia zastosowanie w przemyśle hutniczym. Smary aluminiowe są używane do smarowania i natłuszczania walcarek do walcowania na gorąco i na zimno, które pracują w warunkach ekstremalnego ciśnienia. Ich zdolność do zachowania konsystencji po wielokrotnym użyciu oraz wielokrotnym ogrzewaniu i chłodzeniu sprawia, że są to smary odporne, odpowiednie do stosowania w wyjątkowo wymagających środowiskach, takich jak na przykład przemysł frezowania stali.

Smar aluminiowy od marki WEKEM – dlaczego warto go wybrać?

Smary aluminiowe z oferty marki WEKEM mogą być stosowane w ekstremalnym środowisku, jeżeli chodzi zarówno o wysokie, jak i niskie temperatury. Ponadto mogą służyć do zredukowania tarcia elementów mechanicznych w warunkach intensywnego działania wilgoci. To wszystko sprawia, że smary aluminiowe od marki WEKEM mogą być niezwykle wartościowym elementem wyposażenia, zarówno warsztatów, jak i przedsiębiorstw przemysłowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl