Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Smary do łańcuchów

Ruchome komponenty takie jak łańcuchy powinny być regularnie serwisowane. Do tej czynności znakomicie będą nadawać się smary do łańcuchów od marki WEKEM. Za sprawą lubrykantów, działanie łańcuchów może być jeszcze płynniejsze, a ich działanie dłuższe i bezawaryjne. Oprócz tych cech, smary do łańcuchów marki WEKEM są także w atrakcyjnej cenie. Sprawdź bogatą ofertę producenta i wybierz produkt, którego najbardziej potrzebujesz.

Smary do łańcuchów marki WEKEM, to dobry wybór

W dziedzinie środków smarnych do łańcuchów WEKEM wyspecjalizował się w zastosowaniach wysokotemperaturowych, a także standardowych. Smary do łańcuchów bazują na syntetycznych komponentach ze specjalnymi dodatkami. Są odpowiednie, chociażby do przenośników, rolek lub pasów napędowych poddawanych także wysokim obciążeniom termicznym, jak na przykład w piecach ciągłych, suszarniach, liniach do rozciągania folii lub liniach pras. Nawet przy dużych obciążeniach i prędkościach smar do łańcuchów marki WEKEM skutecznie zapobiegnie inkrustacji i powstawaniu osadów. Ponadto skutecznie ochroni przed zużyciem i zmniejszy tarcie.

Gdzie może być stosowany smar do łańcuchów marki WEKEM?

Smar do łańcuchów może być nakładany najpopularniejszymi sposobami, takimi jak na przykład rozpylanie, pędzel lub specjalny dozownik na końcu tubki, lub pojemnika. Dobra zdolność przemieszczania się smarów od marki WEKEM zapewnia optymalne nawilżanie i tworzenie się równomiernej warstwy smarującej. Jednocześnie smary do łańcuchów dobrze przylegają nawet przy dużych prędkościach działania komponentów – nie spływają z łańcuchów i skutecznie zapobiegają nadmiernemu poślizgowi lub kapaniu. Dzięki wszystkim wymienionym właściwościom, produkty marki WEKEM mogą być wykorzystywane jako smary do łańcuchów motocyklowych.

Dlaczego warto wybrać smary do łańcuchów od marki WEKEM?

Smarowanie łańcucha jest potrzebne głównie do spowolnienia zużycia sworzni i tulei w złączach łańcucha, do wypłukania zanieczyszczeń i obcych materiałów oraz do wygładzenia połączenia łańcucha z zębatką. Dodatkowo smarowanie może być potrzebne do zapobiegania rdzy i korozji, odprowadzania ciepła i amortyzowania sił uderzenia – szczególnie ważne jest to, aby takie działanie miały smary do łańcuchów motocyklowych. Żeby móc zapewnić to komponentom w posiadanych urządzeniach, maszynach lub innych artykułach użytkowych wykorzystujących do poprawnego działania łańcuchy, warto skorzystać z oferty marki WEKEM.

Czym powinny charakteryzować się dobre smary do łańcuchów?

Wybierając smary do łańcuchów, warto zdecydować się na wersję, która zapewni wszystkie najważniejsze cechy, jakie powinien mieć ten specyfik, aby odpowiednio zabezpieczyć komponenty odpowiadające za działanie maszyn i innych produktów. Odpowiedni smar do łańcucha powinien charakteryzować się następującymi cechami.

Po pierwsze, powinien zapewniać dobrą ochronę przed rdzą i odporność na zmywanie wodą. Kolejnym ważnym aspektem jest to, żeby odpowiadał za dobre przyleganie, tzn. pozostawanie między sworzniami a rolkami, bez wyciekania, tak długo jak to możliwe. Następną kwestią jest utrzymania łańcucha w dobrym stanie, poprzez nasmarowanie o odpowiedniej intensywności, zapewni to cichą pracę. Smary do łańcuchów powinny być także „czyste”. Odnosi się to bezpośrednio do tego, aby nie przylegał do nich brud i tym samym nie zanieczyszczał łańcucha. Ostatnią cechą powinna być atrakcyjna cena – aby smarowanie łańcucha nie kosztowało na dłuższą metę więcej niż całkowita wymiana samego komponentu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl