Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Smary litowe

Smary litowe mogą być wartościowym elementem wyposażenia w domu, warsztacie lub przedsiębiorstwie przemysłowym. Dzięki nim wszelkie układy mechaniczne mogą działać płynniej i się nie zacierać. Co więcej, są proste w stosowaniu. Całość uzupełnia atrakcyjna cena marki WEKEM. Dlatego warto zdecydować się na smary litowe właśnie od tego producenta.

Czym charakteryzują się smary litowe od marki WEKEM?

Smar litowy jest białą substancją, która jest uważana za smar uniwersalny. Można go używać do smarowania metalu na metalu lub metalu na plastiku. Pomoże on zmniejszyć tarcie i sprawi, że elementy będą poruszać się płynniej. Chroni również przed rdzą. Jest to ciężki smar, który działa dobrze w obszarach o wysokiej wilgotności i wysokiej temperaturze. Można go używać, na przykład w komponentach bramy garażowej, zawiasach drzwi samochodowych, sprężyn metalowych i wszelkich innych zastosowań z ruchomymi częściami metalowymi.

Dlaczego warto stosować smar litowy?

Powodów, aby zdecydować się na smary litowe, jest naprawdę wiele. Pierwszym z nich jest to, że specyfik dostępny w ofercie marki WEKEM może wpłynąć na lepsze działanie ruchomych komponentów. Po nałożeniu smaru litowego na pracujący element – przesuwający się lub wykonujący ruch w inny sposób, substancja zacznie go stopniowo i równomiernie pokrywać. Zapewni to gładki poślizg i płynniejszy ruch. Dzięki temu ciepło tarcia będzie niższe a ogólne działanie danego komponentu lepsze.

Kolejną kwestią jest długotrwałość substancji. Smary litowe marki WEKEM charakteryzują się długą żywotnością. Oznacza to, że będą działały przez długi czasu, chroniąc jednocześnie komponenty urządzenia przed zatarciem. Ma to również wpływ na to, że stosowanie smarów litowych może znacznie zredukować konieczność wykonywania czynności serwisowych lub konserwacyjnych.

Jednym z aspektów jest także duża lepkość. Smary litowe są gęste i przywierające, co pomaga im lepiej pozostawać tam, gdzie, zostały nałożone. Sprawia to również, że z pomocą smarów litowych można znacznie ograniczyć ilość wycieków i intensywność kapania.

Na co zwracać uwagę, wybierając smary litowe?

Pierwszym aspektem jest stabilność temperaturowa. Poszukaj wysokiej jakości smaru, który pozostanie miękki, gdy temperatury spadną. Nie powinien również topić się w wysokich temperaturach. Obie te sytuacje mogą powodować intensyfikację powstawania zabrudzeń i wymagać czyszczenia i smarowania. Wiąże się to tylko z marnowaniem smaru. Porównaj temperatury pracy smaru z temperaturą miejsca, w którym go zastosujesz.

Kolejną kwestią jest wydajność ciśnieniowa. Co to właściwie oznacza? Charakterystyka ciśnieniowa smaru powie Ci, jak będzie on działał w określonych zastosowaniach. Jeśli zastosowane zostanie zbyt duże ciśnienie, smar może się ścinać lub stać się zbyt rzadki. Może się to zdarzyć w stałych warunkach pracy lub w warunkach nagłego obciążenia udarowego. Szukaj smaru litowego, który będzie wiązał się z powierzchnią metalową w łatwy sposób.

Ostatnim elementem, ważnym w kontekście wybierania smaru litowego, jest zdolność substancji do opierania się przepływowi lub płynności. Powinieneś kupić smar, który ma odpowiedni poziom lepkości do zamierzonego zastosowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl