Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Smary silikonowe

Smary silikonowe mogą być stosowane w różnych branżach, od elektronicznej po przemysłową. Wybierając produkty od marki WEKEM można liczyć na najwyższą jakość, a także wszystkie charakterystyczne cechy, które są przypisywane smarom silikonowym. Wysoka jakość idzie także w parze z szerokim wyborem, a także atrakcyjnymi cenami.

Smary silikonowe marki WEKEMczym się charakteryzują?

Smar silikonowy, czasami nazywany smarem dielektrycznym, jest wodoodpornym smarem wytwarzanym przez połączenie oleju silikonowego z zagęszczaczem. Najczęściej, olej silikonowy to polidimetylosiloksan (PDMS), a zagęszczacz to amorficzna zmatowiona krzemionka. Przy takim składzie, smary silikonowe są półprzezroczystą, białą, lepką pastą, której dokładne właściwości zależą od rodzaju i proporcji składników. W ofercie WEKEM można znaleźć ich najpopularniejsze odmiany.

Bardziej wyspecjalizowane smary silikonowe są produkowane z fluorowanych silikonów a do zastosowań niskotemperaturowych, PDMS zawierającego pewne podstawniki fenylowe w miejsce grup metylowych. Mogą być stosowane także inne zagęszczacze, w tym stearyniany i sproszkowany politetrafluoroetylen (PTFE). Smary opracowane z olejów silikonowych z zagęszczaczem krzemionkowym są czasami określane jako pasta silikonowa, aby odróżnić je od smaru silikonowego wykonanego z oleju silikonowego i zagęszczacza mydlanego. Warto mieć to na uwadze, przeglądając ofertę producenta WEKEM.

Gdzie smary silikonowe marki WEKEM mogą być wykorzystywane?

Smary silikonowe są powszechnie stosowane do smarowania i konserwacji wielu rodzajów części gumowych, takich jak O-ringi – bez pęcznienia lub zmiękczania gumy, jednak jest przeciwwskazane jego stosowanie właśnie do gumy silikonowej, właśnie ze względu na te czynniki. Ponadto smary silikonowe dobrze funkcjonują jako inhibitor korozji i smar w miejscach styku niemetal-metal.

Czysty smar silikonowy jest szeroko stosowany w przemyśle hydraulicznym w kranach i uszczelkach, jak również w sprzęcie dentystycznym. Wynika to z faktu, że nie stanowi on zagrożenia przy spożyciu. Zakłady elektryczne używają smaru silikonowego do smarowania kolanek rozłącznych na liniach, które muszą wytrzymywać wysokie temperatury. Smary silikonowe mają zwykle zakres temperatur pracy od około -40°C do 200°C, przy czym niektóre wersje wysokotemperaturowe nieco rozszerzają ten zakres.

Smary silikonowe marki WEKEM mogą być także stosowane w przemyśle elektronicznym

Smary silikonowe są elektrycznie izolujące i często stosowane do złączy elektrycznych, szczególnie tych zawierających uszczelki gumowe – jako środek uszczelniający i chroniący złącze. W tym kontekście są one często określane jako smary dielektryczne.

Ponadto smary silikonowe są powszechnie stosowane w połączeniach wysokiego napięcia, które są związane ze świecami zapłonowymi silników benzynowych. W takich sytuacjach smary silikonowe są nakładane na gumową osłonę przewodu świecy. Robi się to po to, żeby pomóc mu wsunąć się na ceramiczny izolator, a następnie uszczelnić gumową osłonę i zapobiec przyleganiu gumy do ceramiki.

Smary silikonowe mogą być stosowane również do styków, ponieważ nacisk styku jest wystarczający do przeniknięcia warstwy smaru. Zastosowanie smaru na takich powierzchniach łączenia różnych metali pod wysokim ciśnieniem ma tę dodatkową zaletę, że uszczelnia obszar złączenia przed elektrolitami, które mogłyby spowodować szybkie zniszczenie metali przez korozję galwaniczną.

Uszczelniacze silikonowe – czy warto?

Uszczelniacze silikonowe są rodzajem kleju, który może być używany do wielu zastosowań domowych i profesjonalnych. Większość silikonów uszczelniających jest bardzo odporna na wymagające warunki atmosferyczne, wahania temperatur, wilgoci chemikalia, co czyni je uniwersalnymi do użytku wewnątrz i na zewnątrz.

Silikony uszczelniające są mocne i łatwe w użyciu. Ponadto można je używać do wielu zastosowań. Uszczelniacze silikonowe powinny być elastyczne i stabilne, nawet w wymagającym upale i zimnie. Dobre silikony uszczelniające, takie jak te dostępne w ofercie marki WEKEM mogą zapewnić nieocenioną pomoc, gdy trzeba przeprowadzić naprawy w krótkim czasie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl