Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Smary teflonowe

Suchy smar teflonowy jest produktem o bardzo szerokim zastosowaniu. Wszystkie smary techniczne, a właśnie takim jest smar teflonowy, mają za zadanie zmniejszyć efekt tarcia pomiędzy poszczególnymi elementami konstrukcji. Smary mają za zadanie zwiększyć poślizg ruchomych elementów, a także zapewnia ich cichą i płynną, bezproblemową pracę. Smar techniczny, teflonowy lub ceramiczny, to obowiązkowa część wyposażenia warsztatu, nie tylko domowego. Smar to specjalny środek chemiczny, który znajdzie swoje zastosowanie w wielu sytuacjach pozornie bez rozwiązania. Smary mają różną konsystencję - mogą występować w postaci półpłynnej, płynnej, a także stałej. Dzięki temu skutecznie wnikają w głąb powierzchni, na którą są nakładane, a także osadzają się na niej. Nie spływają, co wpływa na ich poprawne działanie i uniemożliwienie zapieczenia się elementów konstrukcji. Wykorzystujemy smary techniczne nie tylko w warsztacie i przy skomplikowanych mechanizmach konstrukcyjnych, ale także niejednokrotnie są nam one konieczne do użytku domowego. Warto wtedy wybrać taki smar, który przede wszystkim będzie bezpieczny dla zdrowia i domowników, świetnym wyborem będzie smar teflonowy, który posiada atesty żywnościowe.

Jak działają smary?

Smary techniczne odpowiadają za zapewnienie warstwy ochronnej i poślizgowej pomiędzy metalowymi, stykającymi się elementami w mechanizmach. Składnikiem bazowym smarów, dzięki któremu z powodzeniem spełniają swoje zadanie jest olej bazowy - syntetyczny, mineralny lub roślinny. Stanowi on około trzech czwartych objętości smaru, reszta to zagęstniki, które nadają smarowi odpowiednią konsystencję i ulepszacze, które nadają smarowi odpowiednie właściwości. Nie wszystkie smary powstają na bazie olejów, wyjątkiem jest choćby smar teflonowy, zwany suchym smarem. Smary służą jako warstwa oddzielająca od siebie elementy mechanizmów. Ponadto smary amortyzują obciążenia, zabezpieczają i chronią metalowe części konstrukcji przed rdzewieniem i uszkodzeniami. Uniemożliwiają powstawanie tarć, których efektami ubocznymi jest pojawienie się wysokiej temperatury, niepokojącego hałasu, odkształceń na powierzchni elementów czy też pojawiania się opiłków metalu. W ofercie naszego sklepu znajdują się różne smary, które wykorzystuje się w odmiennych sytuacjach. Jednym ze smarów, który zawsze powinno mieć się pod ręką, jest bezpieczny w kontakcie z jedzeniem smar teflonowy.

Rodzaje smarów

Istnieją różne rodzaje smarów, a niemal wszystkie mają inne zastosowanie i przeznaczenie. Nie wszystkich rodzajów można używać wymiennie, dlatego warto wiedzieć, do jakich urządzeń i w jakich sytuacjach można poszczególne pasty wykorzystać. Smary teflonowe wyróżniają się na tle innych smarów jedną bardzo ważną cechą. Są one przeznaczone do tak zwanego smarowania elementów na sucho. To konieczne w przypadkach, w których nie powinno używać się smarów zawierających w składzie oleje czy tłuszcze. Jeśli zaś chodzi o smar teflonowy, zastosowanie go do polepszenia działania urządzeń elektrycznych jest bardzo dobrą decyzją. Wszystkie akcesoria mające kontakt z żywnością, ale także preparaty farmaceutyczne mogą mieć kontakt ze smarem teflonowym. Jest on bezpieczny w użyciu i posiada atesty żywnościowe. Jest to jeden z niewielu smarów, który może mieć kontakt z jedzeniem i nie generować przy tym żadnych zgubnych skutków dla ludzkiego zdrowia. Teflonem pokryte są często patelnie, których na co dzień używamy w kuchni

Gdzie stosować smar teflonowy?

Suche smary teflonowe doskonale sprawdzają się w motoryzacji i przy akcesoriach kuchennych. doskonale nadaje się do natarcia mechanizmów maszynki do mięsa lub złączeń w gofrownicy, można wykorzystywać go do smarowania urządzeń elektrycznych wykonanych z różnych materiałów. W warsztacie sprawdzi się, gdy nastąpi konieczność smarowania osi, zębatek czy też prowadnic foteli. Suchy smar jest wyjątkowo odporny na działanie zarówno niskich, jak i wysokich temperatur, a także skrajnych czynników atmosferycznych. Smar teflonowy jest neutralny chemicznie i nie wchodzi w żadne reakcje, dlatego jego stosowanie jest tak bezpieczne i uniwersalne. Dobry smar techniczny jest podstawowym elementem, który powinien znaleźć swoje stałe miejsce na półce w warsztacie. Zapoznaj się z naszym obszernym asortymentem i bogatą ofertą różnorodnych smarów i znajdź te, które będą dla Ciebie najbardziej użyteczne. Smar teflonowy to Twój najlepszy przyjaciel w walce z zacierającymi i zapiekającymi się elementami mechanizmów, wybierz taki, który spełni wszystkie oczekiwania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl