Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Tarcze diamentowe

W ofercie sklepu tech-progres.pl znajdą Państwo nie tylko chemię przemysłową i warsztatową, lecz także wiele ciekawych propozycji, na przykład wytrzymałe tarcze diamentowe. Pasują one do przecinarek drogowych, ręcznych, a także pił stołowych. To specjalistyczne narzędzie jest wykorzystywane nie tylko przez specjalistów. Prawidłowe dobranie tarczy diamentowej jest niezwykle istotne. W sklepie WEKEM dostępne są wyłącznie najlepszej jakości produkty, charakteryzujące się solidnym wykonaniem i trwałością.

Wyjątkowe produkty, dostępne w sklepie tech-progres.pl. Przedstawiamy naszą ofertę!

Tarcze diamentowe to kosztowny, ale też opłacalny zakup. Mimo nazwy tarcza nie jest w całości zbudowana z diamentu. Jej korpus to najczęściej stal lub stop metali lekkich, a jedynie tnące krawędzie pokryte są warstwą proszku syntetycznego diamentu, który zatopiony jest w spoiwie metalowym. Drobne ziarenka muszą być w bardzo solidny i specyficzny sposób połączone z resztą tarczy, ponieważ nieodpowiednie spojenie nie zapewni oczekiwanej odporności i jakości cięcia. Tarcze diamentowe ze względu na sposób łączenia dzielimy na lutowane oraz laserowe (w tych drugich materiały tworzące tarcze są zgrzewane w procesie produkcji).

 

Istotne jest również ułożenie diamentowych ziaren na tarczy. Istnieją tarcze z tzw. bieżnią ciągłą, a więc takie, w których diament pokrywa całą powierzchnię krawędzi. Dostępne są również produkty z bieżnią segmentową, gdzie materiałem tym pokryte są tylko części powierzchni tnącej. Ten pierwszy rodzaj nada się do pracy z materiałami, które są twarde, ale też wyjątkowo kruche. Idealne przykłady to gres czy glazura. Jeśli chodzi o tarcze diamentowe z bieżnią segmentową, te również dzielą na dwa rodzaje. Typ bez szczelin przeznacza się głównie do cięcia betonu, z kolei odmiana ze szczelinami świetnie potnie cegły czy dachówki. Jak łatwo zauważyć, tarcz diamentowych używa się do cięcia twardych materiałów, najczęściej kamiennych. Taka możliwość przyda się zarówno przy budowie ścian domu, kładzeniu dachu, jak i kafelkowaniu łazienki. Piła z tarczą diamentową jest więc przydatnym narzędziem dla każdego.

Dlaczego warto wybrać tarcze diamentowe ? Najwyższej jakości propozycje

Pierwszą dostępną w ofercie serwisu tech-progres.pl tarczą diamentową jest produkt marki Dr Schulze Tornado AS. Ten specjalistyczny produkt to idealny dodatek do przecinarki drogowej, ponieważ domyślne przeznaczona jest do cięcia asfaltu. Nie oznacza to jednak, że nie można wykorzystać jej do innych materiałów. Tornado AS świetnie przetnie również beton niezbrojony niezależnie od tego, czy jest stary, czy świeży, beton rozbiórkowy, cegły ceramiczne, porotherm, silkę, szamot, piaskowiec, cegły zwykłe, krawężniki betonowe, dachówki cementowe, płyty drogowe oraz cegły wapienno-piaskowe. Produkt ten przeznaczony jest do cięcia zarówno na sucho, jak i na mokro, a jego segmentowa budowa składająca się na 18 segmentów prostych i 3 skośne zapewni czyste i precyzyjne cięcia wymienionych wyżej materiałów.

 

Warto wspomnieć o rozmiarach tej wyjątkowej tarczy diamentowej. Tornado AS ma 350 milimetrów średnicy i grubość 2,2 milimetrów. Jak już wyżej wspomniano, powierzchnia tnąca podzielona jest na 18 segmentów standardowych i 3 segmenty skośne, każdy w wymiarach 30 × 3 × 10 milimetrów. Maksymalna prędkość przecinania to 100 metrów na sekundę, a przedział mocy w kilowatach wynosi od 2 do 10. Tarcza oczywiście nadaje się do pracy na sucho, jednak producent zaleca chłodzenie wodą, aby zapewnić pełnię bezpieczeństwa i najlepszy efekt cięcia. Wspomniane wyżej ukośne segmenty służą zabezpieczeniu dysku przed podcinaniem bocznym. Cały produkt jest spawany laserem, co wyjątkowo poprawia wydajność w materiałach abrazyjnych. Ta wyjątkowa diamentowa tarcza pozwoli Państwu poradzić sobie z wieloma rodzajami materiałów.

Tarcze diamentowe do wszelkich prac. Dla firm i klientów indywidualnych

Kolejna tarcza diamentowa produkcji Dr Schulze, którą serwis sklep.wekem.pl posiada w swojej ofercie, to model Shark Hard 230. Element ten nadaje się zarówno do przecinarek drogowych, pił stołowych, przecinarek jezdnych, jak i przecinarek ręcznych. Ten konkretny produkt zalecany jest do używania przy cięciu cegieł (zarówno zwykłych, jak i wapienno-piaskowych), piaskowca, krawężników betonowych, silki, płyt drogowych, asfaltu, kostki brukowej, porothermu, szamotu, a także betonu niezbrojonego czy rozbiórkowego. Można go również używać do betonu świeżego (4-14 dni) jednak wtedy istnieje ryzyko szybszego zużycia. Nie zaleca się natomiast cięcia Shark Hard 230 marmuru oraz betonu zbrojonego.

 

Przy produkcie tym warto zwrócić uwagę na nietypowe segmentowanie. Wszystkie 16 segmentów w tej tarczy diamentowej jest proste, jednak wyjątkowo wysokie (aż 15 milimetrów). Zwiększa to wydajność, a także czyni Shark Hard 230 idealnym do kostki betonowej. Maksymalna prędkość liniowa wynosi 80 metrów na sekundę, obrotowa to 5500 obrotów na minutę, a średnica tej tarczy to 230 milimetrów. Podobnie jak poprzedni model nadaje się do pracy na sucho, jednak zaleca się chłodzenie zimną wodą. Dokładne wymiary każdego z 16 segmentów to 12 × 3 milimetry. Niezależnie od Państwa oczekiwań, oferuje najlepsze tarcze diamentowe przeznaczone do wszelkiego rodzaju urządzeń. Produkty te to niezbędny element nie tylko w maszynach firmowych, lecz także w zaciszu domowego warsztatu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl