Opcje przeglądania
Producent
Cena
 • od
  do

Profesjonalne zmywacze dla warsztatów i przemysłu

Firma WEKEM jest producentem profesjonalnej chemii przemysłowo warsztatowej. Oferta obejmuje doskonałej jakości zmywacze do usuwania tłuszczy, olejów, kurzu, nagarów, resztek brudu, sadzy, itp. Idealny do przygotowania i czyszczenia powierzchni przed nałożeniem silikonów oraz klejów. Produkt może być stosowany uniwersalnie, dzięki specjalnej formule szybko odparowuje, nie pozostawiając resztek.

Utrzymanie czystości w miejscu pracy nie tylko tworzy zdrowsze środowisko do wykonywania zadań dla zatrudnionych osób, ale także pomaga firmom stać się bardziej wydajnymi i produktywnymi. Jest to niezwykle ważne, jeżeli prowadzi się taką działalność, jak na przykład warsztat samochodowy, czy przedsiębiorstwa z branży przemysłowej. Rozwiązaniem najczęściej pojawiających się problemów, czyli trudno schodzących smarów lub substancji chemicznych, które zagrażają środowisku i zdrowiu pracowników, są zmywacze. Najlepsze produkty z tej kategorii można znaleźć, wybierając ofertę marki WEKEM.

Zmywacze przemysłowe dla przedsiębiorstw i klientów indywidualnych

Warsztaty mechaniczne, punkty serwisowe, czy nawet przydomowy garaż. Te wszystkie przestrzenie są narażone na działanie rozmaitych smarów i innych substancji chemicznych. Dlatego należy dobrze się przygotować do radzenia sobie z nieczystościami, wywołanymi właśnie tymi specyfikami. Zmywacze przemysłowe będą na pewno odpowiednim rozwiązaniem. Z jakimi roztworami będą mogły sobie poradzić? Zmywacze przemysłowe mogą zostać wykorzystane do usuwania zanieczyszczeń powstałych wskutek:

 • smaru samochodowego
 • oleju silnikowego
 • smaru do osi
 • oleju samochodowego
 • smaru mechanicznego
 • smaru przemysłowego

Wymienione substancje przedostają się na posadzkę, czy inne powierzchnie, najczęściej wskutek błędu pracownika lub nieszczelności. Trzeba także pamiętać, że zanieczyszczenia powstają nawet w sytuacji, gdy zwraca się szczególną uwagę na higienę pracy. Dlatego zmywacze przemysłowe powinny być niezbędnym elementem wyposażenia zarówno profesjonalnych warsztatów samochodowych, jak i przedsiębiorstw przemysłowych oraz przydomowych garaży.

Główne zadania zmywaczy przemysłowych:

 • przygotowanie powierzchni przed montażem;
 • przygotowanie powierzchni przed malowaniem;
 • usuwanie nagarów i innych trudno usuwalnych pozostałości z maszyn i urządzeń;
 • oczyszczanie elementów układów hamulcowych;
 • oczyszczenie zabrudzonych powierzchni;
 • przygotowanie elementów do montażu;
 • usunięcie opiłków metalu po wykonaniu odwiertów i gwintowania;
 • usunięcie trudno usuwalnych nagarów i spieków;
 • zmywacz doskonale nadaje się do oczyszczania tarcz hamulcowych po montażu.

Jakie zanieczyszczenia pojawiają się najczęściej?

Większość olejów narażonych na wyciek, jest na bazie ropy naftowej i pochodzi z oleju silnikowego, przekładniowego, napędowego lub płynu chłodniczego. Często wycieki są nieznaczne i występują podczas napraw i konserwacji samochodu, a także w przypadku przypadkowego wylania niewielkiej ilości płynu z pojemnika. Plamy te w sposób naturalny wnikają w powierzchnię posadzki gazobetonowej, jeśli nie została ona uszczelniona lub dodatkowo zabezpieczona środkiem impregnującym.

Do najczęstszych zabrudzeń z którymi muszą sobie radzić zmywacze należą: słabej jakości podłoża z licznymi zabrudzeniami. Powierzchnie maszyn z licznymi wyciekami i uszkodzeniami, często wycieki są nieznaczne i występują podczas napraw i konserwacji samochodu i maszyn. Trwałe zabrudzenie powstałe w wyniku wieloletniego użytkowania. Zabrudzenia powstałe w czasie procesu technologicznego takie jak zaolejone elementy stalowe opuszczające prasy hydrauliczne, które muszą zostać oczyszczone przed następnym procesem produkcyjnym.

W rezultacie powstają nieestetyczne plamy, które mogą być szkodliwe dla zdrowia człowieka, a także być rozprowadzane na inne połacie przestrzeni pracowniczej lub domowej. Oleje i smary mogą także spowodować nieco mniejsze uszkodzenia, na przykład naruszając podeszwę obuwia pracowniczego lub uszkadzając części górnej garderoby, jeżeli tam się przedostaną.

Zmywacze przemysłowe – na które produkty warto zwrócić uwagę?

Poszukując dobrych zmywaczy przemysłowych, warto zwrócić uwagę na ofertę marki WEKEM. Mogą z niej skorzystać przedsiębiorcy, zajmujący się działalnością taką, jak warsztaty samochodowe, firmy przemysłowe – także z liniami produkcyjnymi, fabryki produkujące armaturę pneumatyczną, czy serwisy elektroniczne. Ciekawe propozycje znajdą również klienci indywidualni. W katalogu produktów znajdują się takie artykuły, jak zmywacz techniczny, zmywacz do hamulców, zmywacz do kleju, czy zmywacz do etykiet.

Opis wybranych produktów z oferty marki WEKEM

Jednym z ciekawszych produktów znajdujących się w ofercie marki WEKEM, jest zmywacz przemysłowy WS2000, pozwalający na łatwe oczyszczenie zabrudzonych powierzchni, przygotowanie różnego rodzaju elementów, usuwanie resztek etykiet i naklejek oraz pozostałości po uszczelkach i klejeniu. Zmywacz ten nada się również do montażu oraz usunięcia opiłków metalu po gwintowaniu i wierceniu. Co ważne, zmywacz WS2000 bardzo szybko odparowywuje, posiada aktywne substancje czyszczące, a jego właściwości pozwalają na zastosowanie w wielu sytuacjach.

Warto także zwrócić uwagę na zmywacz do kleju i smoły WS 90. Sprawdzi się w takich sytuacjach, jak usuwanie uszczelnień lakieru, resztek kleju, żywic, starych farb, olejów, smoły, a także substancji cyjanoakrylowych. Można go także stosować do usuwania zapieczonych, zwartych i stwardniałych uszczelnień oraz w miejscach, gdzie nie można stosować metod mechanicznych – WS 90 zastępuje skrobanie, ścieranie, czy ogrzewanie gorącym powietrzem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl