Klej do łożysk trwałe mocowanie 50 ml WEKEM WK 66 38

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 56,70 zł

Cena regularna:

56.70
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.98438
Producent: Wekem
Kod produktu: WK-66-38-050

Opis

WK-66-38 jest jednoskładnikowym anaerobowym środkiem dużej wytrzymałości o bardzo krótkim czasie zastygania do mocowania metalowych elementów w połączeniach cylindrycznych typu „wał-piasta” oraz do uszczelniania i zabezpieczania połączeń gwintowych. Chroni przed przeciekami i korozją. Utwardzanie produktu następuje po odcięciu dopływu powietrza (tlenu) w szczelinie pomiędzy dwoma metalowymi powierzchniami. Jest szczególnie przydatny przy mocowaniu łożysk, kół napędowych, tulei, wpustów jak również w uszczelnianiu instalacji o dużej temperaturze i ciśnieniu mediów.

TYPOWE ZASTOSOWANIA:
Klej tworzy elastyczną spoinę, która dostatecznie zabezpieczając połączenie „wał-piasta” przed samoczynnym poluzowaniem się i obróceniem lub zsunięciem części zastępuje metodę termiczną i wciskową przy montażu elementów. Produkt odporny jest na gaz, powietrze, wodę, oleje, zasady i wiele innych chemikaliów oraz na uderzenia i drgania. W połączeniach gwintowych zastępuje konopie, pakuły, taśmę teflonową i inne metody uszczelniania. Utrzymuje swoje właściwości w szerokim zakresie temperatur pracy.
Znajduje szczególne zastosowanie tam gdzie wymagane jest przenoszenie dużych obciążeń poosiowych i momentów a także utrudniony demontaż połączenia. Klej gwarantuje ponadto 100% zabezpieczenie przed korozją oraz szczelność. Dodatek substancji fluoryzującej pozwala na stwierdzenie obecności kleju w złączu przy użyciu lampy UV.

TYPOWE WŁASNOŚCI PRODUKTU UTWARDZONEGO (po 24h):
Max. średnica gwintu/szczelina:     M-36/ 1½”/ 0,20mm
Dopuszczalne naprężenia tnące:    25-30N/mm2
Moment zrywający:                     35-45Nm
Moment całkowity:                      55-70Nm
Zakres temperatur pracy:             -55 + 150 oC
Odporność na wodę, rozpuszczalniki, zmiany tempera-tury, drgania wg DIN 30661. Pomiary obciążeń mechanicznych: próba dla trzpienia stalowego M-10×20 / jakość 8.8 / wymiary h=0.8d.

Klej do osadzania łożysk

Elementy złożonych konstrukcji powinny być zamontowane w sposób pewny i trwały, tak aby gwarantowały sprawne działanie całego urządzenia czy maszyny. Dotyczy to również łożysk, które trzeba osadzić bez ryzyka, że się zsuną, co mogłoby stworzyć zagrożenie dla działania danej konstrukcji. Można to zrobić „na ciepło”, czyli poprzez wykorzystanie metody termicznej, a także poprzez umiejętne wciśnięcie bądź zastosowanie kleju. Zamawiając oferowany na tej stronie produkt, można z powodzeniem użyć tej ostatniej, bardzo wygodnej i mało inwazyjnej metody.

WK-66-38 zalicza się do środków bazujących wyłącznie na jednym składniku. Wyróżnia się bardzo dobrą wytrzymałością, dzięki czemu skutecznie osadza każdy element. W związku z tym z powodzeniem można go użyć jako preparatu zabezpieczającego przed osunięciem się łożyska, koła napędowego, tulei czy wypustów. Inne jego zastosowanie to zapewnienie odpowiednio mocnego uszczelnienia pomiędzy metalowymi częściami i połączeniami gwintowymi. Co równie ważne, WK-66-38 pozwala uniknąć rdzy i ewentualnych przecieków. Jako że oferowany klej wysycha w krótkim czasie, szybko po jego nałożeniu można kontynuować prace.

Ze względu na właściwości uszczelniające po produkt ten sięgają firmy i pracownicy z branży instalacyjno-sanitarnej, którzy chcą uchronić kluczowe elementy systemów dostarczających podstawowe media do budynków przed skutkami nieszczelności rur. Dzięki temu, że dostępny na tej stronie klej do osadzania łożysk jest odporny na wysokie temperatury, da się go nakładać nawet na gorące połączenia.

Znakomita wytrzymałość na zniszczenia mechaniczne i oddziaływanie czynników atmosferycznych tym bardziej pozwala na stosowanie WK-66-38 nawet w najtrudniejszych warunkach. Ten wysokiej jakości produkt jest dostępny w naszym sklepie w bardzo konkurencyjnej cenie. Poszukując dobrego kleju do osadzania łożysk, uszczelniania metalowych elementów i zabezpieczenia połączeń gwintowych, zdecydowanie warto sięgnąć po preparat WK-66-38.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl