TAŚMA TEFLONOWA Uszczelniająca Do Gwintów Żółta Niepalna Odporna WEKEM 12m WK GT

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 54,28 zł

Cena regularna:

54.28
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Opis produktu:
Taśma teflonowa do gwintów GT charakteryzuje się wysoką gęstością i żółtawym zabarwieniem. Nadaje się do uszczelniania gwintów w przemyśle i rzemiośle. Odporna jest na agresywne media, takie jak benzyna, ropa naftowa, propan, butan, benzen, parafina, gaz ziemny (maks. ciśnienie 300 PSIG). Niezwykle szybka i łatwa w aplikacji, bardzo ekonomiczna, nie pęcznieje i nie klei się, jest niepalna i bezpieczna dla żywności.

Może być stosowany w zakresie temperatur od -240 °C do +260 °C.


Właściwości fizyczne:
Wymiary: 0,10 x 12,7 mm x 12 m
Udział PTFE: >99,5 %
Gęstość: ok. 1 g/cm² zgodnie z certyfikatem UL
Zakres temperatur stosowania: -240 °C do +260 °C

Taśma nie zawiera: chlorków, silikonu, halogenów, plastyfikatorów, kadmu, syntetycznych olejów i smarów, PCB, PCP, PCT, substancji pogarszających zwilżalność farby,
* ze względu na różne media i poziomy ciśnienia wartości mogą ulec zmianie


Okres trwałości:
60 miesięcy w temperaturze +20 °C.


Instrukcje użytkowania :


Oczyścić gwint. Taśmę uszczelniającą do gwintów PTFE nawija się ciasno na gwint od wylotu gwintu w kierunku rury z zakładką wynoszącą 50% po prawej stronie w przypadku gwintów prawoskrętnych i po lewej stronie w przypadku gwintów lewoskrętnych. Na końcu gwintu taśma jest odrywana lub odcinana, a następnie dociskana do gwintu. Podczas późniejszego procesu wkręcania taśma ściśle przylega do poszczególnych gwintów. Taśma do gwintów jest przeznaczona wyłącznie do jednorazowego użytku. Wszelkie zwisy lub końce nie mogą wnikać do wnętrza rury.


Uwaga:
W zależności od medium, rurociągu i rozmiaru gwintu, użyteczność do ok. 100 barów (konieczne są testy wewnętrzne), w temperaturze 200 °C do maks. 16 bar. W przypadku wszystkich innych obszarów zastosowań, poziomów ciśnienia i mediów zalecamy przeprowadzenie odpowiednich testów wewnętrznych.

 • Cena dotyczy jednej rolki

 

Uwaga: W zależności od medium i wielkości gwintu można stosować do ok. 100 barów (konieczne są własne próby), przy 200 °C do max. 16 bar. Dla wszystkich innych obszarów zastosowania, poziomów ciśnienia i mediów zalecamy przeprowadzenie własnych testów.

Prawidłowy wybór i zainstalowanie typu taśm jest ogromnie ważne. Jeżeli istnieją wątpliwości, należy zwrócić się do swojego dostawcy.

Taśma Golden Tape wykonana ze 100 % politetrafluoroetylenu (teflonu) jest tanim produktem jednorazowego użytku, który oferuje następujące właściwości:

 • Przyczepność: W stanie stałym mają niską energię powierzchniową i dlatego wykazują znakomite nieprzywierające, niezwilżalne powierzchnie stykowe.
 • Wystawianie na działanie wpływów atmosferycznych: Są przezroczyste, nadzwyczaj odporne na promieniowanie UV.
 • Starzenie: Odporne na utlenianie, zasychanie powierzchni, odbarwienia i utratę elastyczności.
 • Rozkład biologiczny: Są odporne na korozję enzymatyczną i mikrobiologiczną. Nie zawierają żadnych domieszek, które mogą tworzyć pożywkę dla rozwoju grzybów lub bakterii.
 • Ciepło: Mogą być stosowane w temperaturach, które znacznie przewyższają górną granicę praktycznie wszystkich pozostałych tworzyw termoplastycznych i elastomerów. W zależności o stosowanego typu taśmy można osiągnąć stałe temperatury robocze aż do 260 oC.
 • Zimno: Nawet w zakresie najniższych temperatur pozostają ciągliwe, stabilne i zachowuje całkowicie swoje funkcje.
 • Zanieczyszczenie: Są chemicznie czyste i obojętne, nie zawierają żadnych ekstrahowanych domieszek i nie oddziałują na płynność procesu.
 • Korozja: Są odporne na większość agresywnych i nieorganicznych chemikaliów jak również rozpuszczalników.
 • Wilgotność: Są hydrofobowe i całkowicie odporne na hydrolizę. Znakomite działanie zaworowe na wodę.
 • Tarcie i zużycie: Posiadają najniższy współczynnik śliskości wszystkich znanych materiałów.
 • Napięcie mechaniczne: Posiadają znakomitą wytrzymałość zmęczeniową w zastosowaniu wraz z ekspozycją na drgania.
 • Wysoka żywotność: Posiadają same w sobie znakomitą odporność na starzenie pod wpływem wysokich temperatur jak również rozpuszczalników, olejów, środków utleniających, itd.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl